Please select your page

HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜ KAYIT ALTINA ALIYORUZ

csgb kayit

YENİ PROJEMİZ İLE…
“HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜ KAYIT ALTINA ALIYORUZ “
Yıllardır birliğimizin yürüttüğü her bir proje ayrı bir öneme sahiptir bizler için yani proje destekleri olmazsa olmazdır. Hangi resmi kurum olursa olsun aldığımız finansal destek ile birliğimiz bu güne gelmiş, basamak basamak gelir seviyesini artırarak 38 çalışanı ile hizmetine devam etmektedir.
2014 yılı içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Hibe Programı kapsamında sunmuş olduğumuz “Hayvancılık Sektörünü Kayıt Altına Alıyoruz” projesi onaylanmış ve 2016 Mayıs ayı içerisinde sözleşme imzalanmıştır.
Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı kapsamında yürütülen projelerde kayıt dışı istihdam ile mücadelede yerel çözümlerin üretilmesi, sosyal diyaloğun kuvvetlendirilmesi, kayıtlı istihdamı destekleyecek nitelikte mesleki eğitimler ile sosyal güvenlik kültürü oluşturulması ve kayıtlı istihdam alanında bilinç artırımı hedeflenmektedir.

Uygulanacak projemiz kapsamında;

Sosyal Güvenlik kültürünün geliştirilmesi amacıyla bilgilendirme ve tanıtım aktiviteleri, kayıt altına geçmeyi kolaylaştırmak amacıyla, iş gücüne nitelik kazandırılması, üyelerin kayıtlı istihdamın faydaları hakkında bilgilendirilmesi için seminerler düzenlenecek olup sosyal diyalog yoluyla üyeleri bir araya getiren faaliyetler yürütülecektir.

Düzenlenecek seminerler, bilgilendirme toplantıları gibi geniş katılımlı faaliyetlerle yüzlerce kişiye ulaşılacak olup, projemiz kapsamında hazırlanacak broşürler, bilboardlar, kitapçıklar, afişlerlerle proje hedeflerinin daha geniş kitlelere ulaşılmasına çalışılacaktır.

Hibe projesi kapsamında 100 kişiye yönelik olarak düzenlenecek ve kayıtlı istihdamın gelişmesine odaklanan mesleki eğitimler, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri ve Sosyal Güvenlik Kayıtları temel beceri ve farkındalık eğitimleri de programın amacına ulaşması için uygulanacak temel faaliyetlerdendir. Düzenlenecek eğitim programları ve kurslara katılacaklar için onaylı sertifika verilebilmesi için çalışmalar yürütülecektir.

Kayıtlı İstihdamın Teşviki II (PRE-2) Hibe Programının Hibe Faydalanıcılarına yönelik uygulama eğitimleri 13-14-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Bilgilendirme toplantısı ve proje uygulama eğitimi AB Türkiye Delegasyonu temsilcileri ile Sosyal Güvenlik Kurumu yetkililerin de katılımıyla 3 günlük bir program şeklinde, Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Verilen eğitim ile proje yönetiminin başarılı bir şekilde yürütülmesi sağlanacaktır.  Projemizde hedefe ulaşmak amacıyla proje yönetim mantığı kullanılacak olup projenin başlatılması, planlanması, yürütülmesi, izlenmesi ve kontrolü ile kapatılması süreçlerinin tümünü kapsayacaktır. 

Uygulamada karşılaşılan sorunların çözülmesi, bütçe kullanımı ve faaliyetlerin hedeflere uygun gerçekleştirilmesi için kapsamlı destek sağlanmış böylece projemizin planlama, organizasyon, uygulama, ölçme ve izleme adımlarının uygun hedefler doğrultusunda başarılı bir şekilde yürütülmesi sağlanacaktır.

Zaman, kaynak ve maliyetlerin etkin kullanımı doğrultusunda kullanılacak olan sistem ile projelerde çalışan personele ve bunlarla yapılan sözleşmelere, düzenlenen kurslara, proje harcamalarına, ihale dokümanlarına, faaliyet planlarına, ulaşılan çıktılara ve Operasyonel Program göstergelerine yapılan katkılara kolaylıkla ulaşılabilecek ve otomatik rapor sistemi oluşturulabilecektir.

Onaylanan projemiz ile kayıtlı istihdam amaçlanmış birliğimize üye olan yetiştiricilerimizin ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde bulunan kişi ve ailelerin gelir seviyesini yükseltmek ve istihdamı arttırmak amaçlanmıştır.

Projemizi başarıya götürecek yöntemlerimiz; 

  • Detaylı ve etkin bir proje planı oluşturmak
  • Yapılması gereken çalışmaların ve aktivitelerin devamlı kontrolünü sağlamak
  • Proje ekibi ve tüm paydaşlarla devamlı iletişim içinde olmak
  • Projeye olan ilginin artırılması için projenin sağlayacağı faydaların aktarımını yapmak

Proje Faaliyetlerimiz;

  • 15 kadının SGK kayıtlarının 1 yıl süresince birliğimiz tarafından ödenmesi
  • Birliğimiz üyesi 100 kişiye mesleki eğitimler ve İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimlerinin verilmesi
  • Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunları ve Önemi hakkında seminerler düzenlenmesi
  • Verilen eğitimlerin pekiştirilmesi adına yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerin düzenlenmesi
  • 30 birlik çalışanımıza yönelik ISO 9001 eğitimlerinin verilmesi

Faydalı Linkler

Duyurular
Haberler
Faydalı Linkler
Öneri Formu

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.


BUY ON THEMEFOREST

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×